شما اینجا هستید

تب‌های اولیه

Block title
Block content

حسين نيروبخش

آدمی گهگاهی گذرگهی می‌جوید و از آن برای پیشرفت خود استفاده می‌كند. رخ دادن این اتفاقات می‌تواند در زندگی بسیار نادر باشد، مهم انسان است كه از این موقعیت ها استفاده كند و از آن برای تعالی خود سود جوید. تصور كنید شما در زادگاهتان به دنیا بیایید، در شهری دیگر تحصیل كنید و در یكی دیگر مشغول به كار شوید. دورنما و تصور این موضوع عجیب و دور از ذهن است چه برسد به اینكه عملی شود. اما یك نفر كه پشتكار داشته، توانسته به این مهم دست یابد.
حسین نیروبخش از این دسته از آدم هاست. او متولد 7 مهر 1330 در دزفول است اما دوران نوجوانی و جوانی خود را در دزفول و تهران سپری كرده و تحصیلات خود را در تهران ادامه داده است: "دوران جوانی و نوجوانی ام را در دزفول و تهران سپری كرده ام. دوران دبستان و دبیرستان را در دزفول گذراندم و سپس برای ادامه تحصیلات به تهران رفتم. تحصیلات در مقطع لیسانس به پایان رساندم. بلافاصله پس از اتمام تحصیلات، خدمت مقدس سربازی را در كرمانشاه انجام دادم."
نیروبخش پس از پایان یافتن خدمت سربازی كار صنعت را آغاز می‌كند. خدمت های او در زمان جنگ تحمیلی بر كسی پوشیده نبود: "درست تیرماه 1357 بعد از اتمام خدمت سربازی در شركت اكباتان مشغول به كار شدم. در زمان جنگ تحمیلی علاوه بر مسئولیت مدیرعاملی خانه سازی آریا به طور مستمر با ستاد فوریت های جنگ همكاری داشتم و یكی از سازندگان پل خیبر و پل صراط كه نقش موثری در پیروزی رزمندگان اسلام داشت، بودم."
حسین نیروبخش در حال حاضر مدیرعامل كارخانه حامد سنگ است كارخانه‌ای كه در شهر سیرجان واقع است. كارخانه حامد سنگ در منطقه اقتصادی سیرجان واقع است. "این كارخانه یكی از كارخانجات تابعه گروه سنگ زاگرس است كه عمده تولید آن مرمریت دهبید می‌باشد. این تولیدات در داخل و خارج از كشور مورد مصرف قرار می‌گیرند."
موفقیت های نیروبخش به اینجا نیز ختم نمی‌شوند: "حدود 20 سال قبل به عنوان مدیر نمایشگاههای بین المللی وزارت معادن و فلزات انتخاب شدم، علاوه بر برگزاری چندین نمایشگاه بین المللی در تهران، در نمایشگاههای متعدد خارج از كشور از جمله آلمان، ایتالیا، یونان، مجارستان، اتریش، كره، مالزی، تایوان، كانادا شركت فعال داشته و این موضوع باعث موفقیت در كار فن آوری سنگ كه شغل فعلی ام می‌باشد گردیده است. در صادرات سنگ نسبتا موفق بوده‌ایم و تا حدودی كارخانه را تبدیل به آموزشگاه فرآوری كرده‌ایم."
به طور قطع و یقین صنعتگران در پیشبرد برنامه ها و تعاریفی كه برای خود در نظر گرفتند با مشكلات و گرفتاری های متعدد روبرو بودند مشكلاتی كه بعضی از آنها تا مغز استخوان نفوذ می‌كرد و بعضی نیز بوسیله خود صنعتگر یا اطرافیان او حل می‌شد: "به طور كلی در این صنعت متاسفانه یا خوشبختانه به علت فراوانی معادن و سنگ در ایران بهایی برای فرآوری به صورت دلخواه داده نمی‌شود، اما با پیگیری های به عمل آمده و كمك به آرشیتكت ها تا حدود زیادی موفق شده‌ایم مشكل را رفع كنیم."
فكر می‌كنید نیروبخش را چه كسی به رو آوردن به صنعت تشویق كرد، خودش می‌گوید: "مشوق اینجانب در زمان شروع و انتخاب، مسئولین وقت وزارت معادن و فلزات بودند."
فرصت ها آن قدر تند و سریع از جلوی چشم انسان می‌گذرند كه گاهی فكر می‌كند انگار همین دیروز بود كه او به دنیا آمد. در مورد كار نیز قضیه به همین شكل است، یعنی اگر زمان برای یك صنعتگر به عقب برگردد دوست دارد همان كاری را انجام دهد كه در كودكی آرزویش را داشت:"من به طور كلی علاقه زیادی به معادن و فن آوری سنگ دارم و با توجه به اینكه رشته تحصیلی ام با كارم فرق می‌كند ولی یكی از افراد موفق این صنعت هستم و به این خاطر اگر زمان به عقب بازگردد همین كار را انجام می‌دهم."
از گفتگو با این صنعتگر می‌توان نتیجه گرفت كه هیچ كاری نشد ندارد یعنی اینكه می‌توان در تهران به دنیا آمد، در دزفول درس خواند و در سیرجان كارخانه‌ای تاسیس كرد كه نام شما به عنوان نام ماندگار صنعت استان كرمان ثبت شود.

حسين نيروبخش

دیدگاه‌ها

ویدائو
حسين نيروبخش | بانک جامع صنعت
این کلیپ رو حتما ببینین ویدائو