شما اینجا هستید

تب‌های اولیه

Block title
Block content

عباس عباسي ابيانه

عباس عباسی ابیانه مدیرعامل گروه صنعتی بارز در سال 1329 در ابیانه یكی از روستاهای شهرستان نطنز در استان اصفهان متولد شد.
توی تقویمها معمولاً عكسهای زیبایی از ابیانه است. ابیانه روستایی است كه روی شیب ساخته شده و به همین دلیل آن را می‌توان با روستای ماسوله در گیلان شبیه دانست. ابیانه در دامنه كوه قرار گرفته و هوای آن خنك و بسیار مطبوع است. مردم ابیانه به زبانی كه یكی از گویشهای مركزی ایران است سخن می‌گویند. ابیانه روستایی بسیار كهن است كه آثار گوناگونی از دوره های مختلف تاریخی را در خود جای داده است به هر حال ایشان در همین روستا نحصیلات ابتدایی خود را به اتمام رسانید و برای ادامه تحصیل به تهران آمد.
وی در سال 1356 از دانشگاه صنعتی امیركبیر فوق لیسانس پلیمر خود را اخذ كرد.
او بلافاصله در همان سال به عنوان مدیر تكنیكال و بعد مدیر طرح و توسعه به استخدام شركت تولیدی كیان تایر در آمد و قریب به ده سال در این شركت مشغول به كار بود.
استعداد و تعهد او باعث شد سمت عضو هیات مدیره و پس از آن ریاست هیات مدیره را در این شركت در بین سال های 1359 تا 1374 به دست آورد. عباسی ابیانه از سال 1365 به سمت سرپرست پژوهشگاه پلیمر ایران منصوب شد و 8 سال در این سمت مشغول به كار بود.
نقطه اوج كار این صنعتگر، انتخاب او به سمت عضو هیات مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی بارز(مجتمع صنایع لاستیك كرمان) بود، مسئولیتی كه تاكنون نیز ادامه دارد. عباس عباسی ابیانه همچنین ریاست هیات مدیره شركت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیك ایران را از سال 1367 تا حال حاضر عهده دار است.
عباسی ابیانه در بیشتر كارخانجات و شركتهای مربوط به صنایع لاستیك كشور، رئیس هیات مدیره و یا عضوی از هیات مدیره بوده است سوابق مدیریتهای صنعتی او باعث شده كه اكثر كارخانجات و شركتها به وی اعتقاد و اعتماد داشته باشند برای همین است كه او از سال 1376 تا حال حاضر رئیس انجمن صنفی تایر ایران را نیز بر عهده دارد.
عباسی ابیانه در یك دوره یك ساله نیز ریاست انجمن پلیمر ایران را بر عهده داشته است. همچنین در یك دوره چهار سال، از سال 1381 تا 1384 نیز مشاور وزیر صنایع و معادن وقت نیز بوده است.
هم اكنون كه بیش از بیست سال از عمر كاری ایشان در گروه صنعتی بارز می‌گذرد احساس خوبی دارد چرا كه توانسته است به عهد خودش برای رساندن گروه صنعتی بارز به مقام نخست كشوری عمل كند و امید دارد كه با لطف خداوند بتواند این شركت را در اوج به یك نفر كه از خودش تعالی جوتر باشد تحویل دهد تا انشاالله بیش از پیش منشاء خیر و بركت برای جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف كشورمان باشد.

عباس عباسي ابيانه

دیدگاه‌ها